Suzanne Vega w Toruniu

Suzanne Vega będzie pierwszą gwiazdą tegorocznego cyklu Koncertów Pod Gwiazdami. Zaśpiewa 18 czerwca 2017 r. w CKK Jordanki.

18 czerwca 2017 r. w CKK Jordanki zaśpiewa amerykańska wokalistka Susanne Vega. Jest to jednocześnie koncert inaugurujący letni festiwal Koncerty Pod Gwiazdami.

Suzanne Vega, wokalistka i błyskotliwa autorka tekstów, uznawana za czołową przedstawicielkę światowej muzyki folk, wystąpi w Toruniu wystąpi po raz pierwszy. Od swego debiutu, który miał miejsce 25 lat temu, artystka sprzedała ponad 7 milionów płyt i siedmiokrotnie nominowana była do prestiżowych nagród Grammy. Publiczność doskonale kojarzy jej przeboje, takie jak choćby „Luka”, „Tom`s Diner” czy „Caramel”. Podczas toruńskiego koncertu Suzanne Vega zaprezentuje materiał z najnowszego albumu „Lover, Beloved: Songs From An Evening With Carson McCullers”, opartego na sztuce teatralnej, którą napisała wspólnie ze znanym kompozytorem Duncanem Sheikiem. W CKK Jordanki usłyszymy także najbardziej znane utwory z repertuaru artystki, które zabrzmią w nowych, często zaskakujących aranżacjach.

Festiwal odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego przy wsparciu finansowym Miasta Torunia, Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Starostwa Powiatowego.

Program Koncertów pod Gwiazdami 2017:
•    18 czerwca (ndz) Suzanne Vega
g. 20:00CKK Jordanki, bilety od 99 do 139 zł
•    6 lipca (czw) Adam Nowak i Akustyk Amigos
godz. 20:30 Dwór Artusa, Sala Wielka, bilety: 60 zł ulgowy/65 normalny
•    13 lipca (czw) HEY
godz. 21:00, Amfiteatr Muzeum Etnograficznego, bilety: 60 zł ulgowy/65 normalny
•    23 lipca (ndz) Wojtek Mazolewski Quintet ft. Wojciech Waglewski, Piotr Zioła i Vienio
godz. 21:00, Amfiteatr Muzeum Etnograficznego, bilety: 60 zł ulgowy/65 normalny
•    30 lipca (ndz) Marek Piekarczyk Akustycznie
godz. 21:00, Amfiteatr Muzeum Etnograficznego, bilety: 40 zł ulgowy/45 normalny

Bilety dostępne w kasie biletowej, na stronie artus.torun.pl, na kupbilecik.pl, zaś na koncert Suzanne Vega dodatkowo na Eventim.