Ruch na miejskich inwestycjach

Na toruńskich placach budowy wiosenne ożywienie. 22 maja 2017 r. prezydent Torunia Michał Zaleski odwiedził z przedstawicielami zainteresowanych mediów teren kilku miejskich inwestycji.

- Jako miasto musimy dbać o równomierne inwestowanie w obiekty przeznaczone dla różnych grup mieszkańców - podkreśla prezydent Torunia Michał Zaleski.Budujemy więc nie tylko drogi, mosty i sale wielkowymiarowe, ale także wiele mniejszych obiektów, służących różnym pokoleniom torunian: przedszkolakom, uczniom czy osobom w podeszłym wieku.

Przy ul. św. Józefa miasto modernizuje i rozbudowuje basen Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych. Obiekt powstał w latach sześćdziesiątych i był już mocno wysłużony. Obecnie zostanie unowocześniony, wzbogaci się o zaplecze sanitarno-szatniowe, saunę i jazzuzi. Będzie wyposażony w automatyczną instalację technologiczną do monitorowania stanu wody, a także ogniwa fotowoltaiczne, które posłużą do produkcji energii elektrycznej na własne potrzeby obiektu. W zakresie zadania są też prace termomodernizacyjne i wykonanie nowej elewacji kompleksu budynków. Inwestycja potrwa do listopada 2017 r. Jej wykonawcą jest toruńskie przedsiębiorstwo Bud Eko, a koszt to prawie 4,26 mln zł.

Szkolny basen przy ul. Józefa zyska nowe szatnie i sanitariaty
oraz nowoczesną instalację technologiczną wody

W sąsiedztwie, przy ul. Grunwaldzkiej 25 b, rozbudowywany jest Zespół Szkół Samochodowych. Placówka, dotąd rozlokowana w dwóch oddalonych o kilkaset metrów lokalizacjach, dzięki inwestycji mieścić się będzie w jednym miejscu, co z pewnością ułatwi życie nauczycielom i uczniom.  

- Dobudowujemy nowy, czterokondygnacyjny budynek warsztatów z łącznikiem i nadbudowujemy dwa piętra w istniejącym skrzydlewylicza Marcin Maksim, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia.  - Pod pawilonem warsztatowym powstaje też niewielki garaż podziemny. Rozbudowane też zostało pomieszczenie dla szkolnego muzeum motoryzacji .

Prace potrwają do końca listopada 2017 r. Ich wykonawcą jest – według projektu Pracowni Architektonicznej LINIA-ART Danuty Szafrańskiej z Gdańska - firma "MERX" Sp. z  o.o. z Białegostoku za niespełna 8,5 mln zł.  

Kosztem ponad 9 mln zł z miejskiej kasy powstaje nowe skrzydło dla 54 pensjonariuszy w Domu Pomocy Społecznej  przy  Szosie Chełmińskiej 220. W dobudowanej części znajdą się pokoje jedno- i dwuosobowe, wyposażone w łazienki, pomieszczenia personelu, sale rehabilitacji, magazyny, sanitariaty ogólnodostępne i przestrzeń pobytu dziennego. W części parterowej powstaje nowa kuchnia wraz z jadalnią. Wykonawcą inwestycji, która potrwa do wiosny 2018 r., jest firma Piotrowski Leszek Hartowiec.

Więcej miejsca będą też wkrótce miały dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 15. Po rozbudowie placówka przy ul. Bażyńskich 22 powiększy się o dwa oddziały. Obecnie dobudowywany segment jest na poziomie fundamentów.  Wykonawca zagospodaruje również teren, wykona nowe nawierzchnie z kostki betonowej i elementy małej architektury (kosze na śmieci, ławki, wiata śmietnikowa do ustawienia kontenerów, kwatery drewniane „Ogród do wysiewu”, urządzenia zabawowe). Inwestycja zakończy się jesienią, a jej koszt to 1,64 mln zł. Wykonawcą jest firma Rest Toruń.

Data publikacji: 2017-05-22