Prezydent nagrodził laskarzy

Prezydent nagrodził laskarzy

Czek w wysokości 40 tys. zł oraz gratulacje od prezydenta Torunia Michała Zaleskiego otrzymali laskarze Pomorzanina Toruń, którzy w styczniu 2017 r. po raz piąty w historii zostali Halowymi Mistrzami Polski.

- Laskarze, czyli hokeiści na trawie Klubu Sportowego Pomorzanin Toruń są w znakomitej formie. Zdobywali mistrzostwo, wicemistrzostwo i brązowy medal na otwartym stadionie. W tym roku zdobyli Mistrzostwo Polski po 26-letniej przerwie od poprzedniego takiego sukcesu w hali – mówił prezydent Torunia Michał Zaleski. - Czekaliśmy, aż się zakończą rozgrywki na otwartych stadionach, no i teraz gratulacje i uznania dla naszych toruńskich laskarzy. Trzymamy kciuki, żeby w kolejnych sezonach również forma im dopisywała, żeby dbali o kondycję i zdrowie oraz żeby byli sponsorzy.

Laskarze otrzymali od prezydenta Torunia Michała Zaleskiego czek na 40 tys. zł., gratulacje i pakiety z upominkami.

29 stycznia 2017 r. Pomorzanin Toruń został Halowym Mistrzem Polski 2016/2017. W finale zawodnicy zmierzyli się z Grunwaldem Poznań. Pomorzanin wygrał wszystkie mecze sezonu zasadniczego i zapewnił sobie bezpośredni awans do turnieju finałowego. W czasie meczu finałowego zarówno Pomorzanin, jak i Grunwald zdobyli w regulaminowym czasie gry po cztery trafienia, a więc do rozstrzygnięcia potrzebne były karne zagrywki, w efekcie których torunianie wygrali 2:1. To 28 medal w halowych rozgrywkach dla Pomorzanina, a piąty ze złotego kruszcu.

- To kolejny medal po 26 latach medal w hali więc jest to niewątpliwy sukces. Będziemy reprezentować Polskę na Halowym Pucharze Europy w Mińsku walczyć w lutym  i zrobimy wszystko, żeby tam się zaprezentować również godnie powiedział trener Pomorzanina Toruń Andrzej Makowski. – Mecz finałowy w Bydgoszczy z Grunwaldem Poznań, z takim odwiecznym naszym przeciwnikiem, był bardzo dramatyczny. Znowu zakończył się w karnych zagrywkach, tylko że tym razem Krystian Makowski wykorzystał ten decydujący rzut karny i złoty medal zawisł na naszych szyjach. Myślę, że ten złoty medal może spowodować, to że Pomorzanin wróci do świetnej gry w hali, którą prezentował jeszcze za czasów nieodżałowanego śp. Adama Filemonowicza, gdzie klub toruński brylował nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Na pamiątkę spotkania prezydent Torunia Michał Zaleski otrzymał od laskarzy zdjęcie Halowego Mistrza Polski

Torunianie czekali na taki triumf w hali od 1991 roku, a po 26 latach złoty medal ponownie wrócił do Torunia. Natomiast, 18 czerwca  2017 r. laskarze „Pomorzanina Toruń” zakończyli rozgrywki w hokeju na trawie w sezonie 2016/2017 zajmując czwartą lokatę. Teraz przed laskarzami miesiąc wakacji.

Skład zespołu: Michał Śliwiński, Arkadiusz Rutkowski, Michał Makowski, Michał Raciniewski, Maciej  Janiszewski, Michał Kunklewski , Krystian Makowski, Karol Szyplik, Maciej Zieliński, Rafał Szrejter, Damian Mondrzejewski, Rafał Kamiński, Filip Sobczak, Artur Kościelski, Błażej Fryckowski, Mariusz Kowalski, Bartosz Drążkowski. Volodymyr Stretovic. Sztab szkoleniowy tworzą: Andrzej Makowski i Piotr Żółtowski.

Data publikacji: 2017-06-27