Karasiewicz mistrzynią Polski!

Karasiewicz mistrzynią Polski!

Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team zakończył z ogromnym sukcesem Karoliny Karasiewicz, która po długiej ucieczce wywalczyła mistrzowski tytuł w elicie kobiet.

W sobotnie południe 24 czerwca 2017 r. na Skwerze Kościuszki w Gdyni elita kobiet oraz orliczki stanęły na starcie do rywalizacji o tytuł mistrzyni Polski. Panie ścigały się na dystansie 126 kilometrów, czyli sporo dłuższym niż przeciętnie wynoszą wyścigi w Polsce. Trasa wiodła po falistym terenie, a najcięższy podjazd w Nowym Dworze Wejhrowskim wyniósł 2 kilometry. Warunki atmosferyczne dodatkowo utrudniały rywalizację, silny wiatr oraz przelotne opady towarzyszyły zmaganiom.

Rywalizacja w elicie kobiet szybko nabrała tempa, pierwsze zawodniczki odpadły jeszcze przed wyjazdem z Gdyni, z przodu pojawiały się ataki, a decydująca akcja miała miejsce na 10 kilometrze. Aktywnością wykazała się Anna Plichta (WM3 Pro Cycling), która teraz reprezentuje holenderską drużynę, a niegdyś również należała do grona Fitnessek. Atak Plichty spotkał się z czujnością torunianki Karoliny Karasiewicz oraz Moniki Brzeźnej (MAT ATOM Sobótka) i trio oderwało się od peletonu.

Początkowo przewaga utrzymywała się w granicach 30 sekund, peleton nie chciał odpuścić i za wszelką cenę doścignąć harcowniczki jak najszybciej. W grupie zasadniczej pojawiały się kontrataki dziewczyn z UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik, czy Katarzyny Pawłowskiej (Boels-Dolmans). Jednakże uciekające zawodniczki również nie próżnowały i zaczęły powiększać przewagę.

Do mety był jeszcze spory dystans, ale ucieczka z Karoliną Karasiewicz zyskała ponad 3 minuty nad peletonem. Na najtrudniejszym podjeździe zaatakowała Plichta, ale Fitnesska szybko zareagowała i dojechała do rywalki, zostawiając tym samym Brzeźną. Chwilę później ucieczka się zjechała i do mety podążały we trzy, wciąż powiększając przewagę. Różnica czasowa na około 30 kilometrów do mety wzrosła do 5 minut i w tym momencie stało się pewne, że właśnie to trio rozegra między sobą walkę o medale.

Tak się też stało, panie wspólnie wjechały do Gdyni i zaczęły podążać w stronę mety, gdzie stoczyła się ostateczna rywalizacja. Na finiszu po kostce brukowej po zdecydowane zwycięstwo i tytuł mistrzyni Polski elity kobiet sięgnęła zawodniczka TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team, Karolina Karasiewicz, pokonując Monikę Brzeźną oraz Annę Plichtę.

- Tegoroczne mistrzowska Polski są dla mnie bardzo wyjątkowe. Oczywiście ze względu na wygraną, ale także ze względu na pracę jaką wykonałam, aby zdobyć koszulkę mistrzyni Polski. Wraz z trenerem i obsługą klubu pieczołowicie przygotowywaliśmy się do tej imprezy, dlatego cieszę się, że mogłam im się odwdzięczyć w ten sposób. Taktykę zrealizowałam w 100%. Udało mi się odjechać z mocnymi zawodniczkami, liczącymi się w polskim i zagranicznym peletonie, tak jak przed startem planowaliśmy. Niestety podczas samej rywalizacji współpraca układała się jedynie między mną, a Anią Plichtą, gdyż Monika nie chciała oddawać zmian. Bardzo wierzyłam w końcowy sukces tej ucieczki, jak i swoją szansę na zwycięstwo. Wiedziałam, ze jestem dobrze przygotowana do startu fizycznie i mentalnie, o czym utwierdzały mnie starty poprzedzające czempionat. Jestem bardzo szczęśliwa, że przez najbliższy rok będę miała zaszczyt jeździć w koszulce z orłem na piersi. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali i przyczynili się do tego sukcesu, szczególnie sponsorom, firmie Pacific, Giant, Shimano, Quest, mieście Toruń oraz województwie Kujawsko-Pomorskie - mówi zadowolona z wyniku Karolina Karasiewicz.

Z wyniku swojej podopiecznej jest zadowolony również Leszek Szyszkowski, dyrektor sportowy ekipy: - Solidna praca i pasja przyniosły radość i satysfakcję. Wyścig niemalże od początku układał się po naszej myśli, Karolina jechała bardzo czujnie i z rozwagą, realizując założenia. W końcówce pokazała na co ją stać i sięgnęła po złoto. To ogromny sukces zarówno dla niej, jak i całego klubu ponieważ to pierwszy mistrzowski tytuł wywalczony dla TKK Pacific Toruń w elicie kobiet.

 

Data publikacji: 2017-06-26