Kanalizacja i murek na Chełmińskiej

Rozbudowa ul. Szosa Chełmińska na odcinku od Trasy Średnicowej do ulicy Polnej potrwa do końca maja 2018 roku.  Po jej zakończeniu powstaną dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, z dodatkowymi pasami na skrzyżowaniach do skrętów. W ramach rozbudowy zaplanowano wykonanie drugiej jezdni (zachodniej) i przebudowę istniejącej (wschodniej).

Obecnie na odcinku od ul. św. Józefa do ul. Bartkiewiczówny wykonywane są roboty ziemne pod nową jezdnię, wzmacniane jest także podłoże gruntowe. – Cały czas trwa budowa kanalizacji deszczowej, wodociągowej i sanitarnej. Równolegle niwelowane są różnice wysokościowe terenu. Zabetonowane zostały murki oporowe - wylicza Tomasz Królak z firmy Skanska.

Warto wiedzieć:

Wzdłuż zmodernizowanej drogi wykonawca nasadzi prawie 40 sztuk drzew i ponad 32 tys. krzewów. Zieleń nie tylko nada miastu walorów estetycznych, ale również ochroni przed zanieczyszczeniami, stłumi hałas, osłoni przed wiatrem oraz zwiększy komfort jazdy i urozmaici kierowcom drogę. W trosce o mieszkańców zostanie  zastosowana specjalna nawierzchnia ścieralną SMA 8 LA o obniżonej emisji hałasu o 4dB.  Dodatkowo, w rejonie Przedszkola Miejskiego nr 6 wykonamy ekran dźwiękochłonny.

W rejonie przedmiotowej inwestycji w Toruniu pojawi się 97 nowych lamp oświetleniowych i odpowiednie oznakowanie. Miasto zyska także niemal 1,5 km nowych ścieżek rowerowych!